Aydın Başar Kimdir?

Aydın Başar Kimdir? 

6 Kasım 1980’de Sivas’ta doğdu. Tahsil hayatı Sivas’ta geçti. Selçuk İlkokulu, Fevzi Paşa Ortaokulu, Cumhuriyet Lisesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1998’den beri yazıları Altınoluk, Genç Dergisi, Somuncu Baba, Gülistan, Yeni Dünya, Anadolu Gençlik, Vuslat, Beyan, Milli Şuur, Burhan, Fikirname, Seferber, Cins Dergi ve İstanbul (M. E. M. Dergisi) gibi dergilerde ve Milli Gazete ve Dünyaya Yenisöz Gazetesi’nde yayımlandı. Ayrıca Dunyabizim.com adlı kültür sanat sitesinde çok sayıda yazılar yazdı.

2005 yılında Şırnak’ın Uludere ilçesinde öğretmenliğe başladı. 2009’dan beri İstanbul Bağcılar’da öğretmenlik yapmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bazı müfredat ve kitap inceleme çalışmalarına katıldı. Öğretmenlik mesleğinde üstün başarı belgesi ile ödüllendirildi.

15 Temmuz 2016 günü irfandunyamiz adı ile yayına devam eden bir site kuran yazar aynı tarihte camianın en önemli hoca ve yazarlarını buluşturan Yazarlar ve Hocalar Whatsapp Grubunu kurdu.

Evli ve Eyüp ile Ensar adında ikiz çocuk babası olan yazarın “Hayatı Müslümanca Okumak” ve “İrfan Yolculuğu” adlı iki kitabı bulunuyor.

İrfanDunyamiz.com