Hadis karşıtlarını susturan eser!

Ünlü hadis âlimi Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, hadis karşıtlarının tuzaklarını deşifre eden eserini okuyucuların istifadesine sundu.

Hadis ve Sünnet hakkında şüpheler meydana getirecek şekilde ortaya atılan ve bir kısım medya tarafından sürekli bir şekilde canlı tutulmaya çalışılan ne kadar iddia varsa, bu kitapta ele alınıyor ve işin aslı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

“Hadis Karşıtları Ne Yapmak İstiyor?” adlı kitap, Kandemir Hocanın şu manidar uyarısıyla başlıyor:

“Bu kitap hadis karşıtlarını ikna etmek için değil, din kardeşlerimi onların tuzağına düşmekten korumak için yazıldı.”

Hadislerin bize kadar nasıl ulaştığını ve nasıl korunduğunu somut bilgilere dayanarak anlatan kitap, Hadis hakkında tereddüt uyandıracak şekilde ortaya atılan iddiaları tek tek cevaplandırıyor. Ebû Hüreyre ve İmam Buharî gibi hadisin temel direği hükmündeki isimleri hedef alan iftiralar da kitapta ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor ve çürütülüyor.

Miraç hadisi, şefaat, İsâ aleyhis selâm’ın nüzulü, Mehdî ve kabir hayatı gibi hadis karşıtları tarafından tartışılan ne kadar konu varsa, hepsi de Kandemir Hocanın bu kapsamlı eserinde geniş bir şekilde inceleniyor ve okuyucu doğru bilgilerle donatılıyor.

Mehmet Yaşar Kandemir Hocanın kendisine has tatlı ve sürükleyici üslûbuyla ve aynı zamanda da bir ders kitabı ciddiyeti içinde kaleme alınan kitapta verilen bilgiler, her bölümün sonunda “Bu Bahisten Şunları Öğrendik” başlığıyla yer alan kısa bir bölümle özetleniyor.

Tahlil Yayınları tarafından yayınlanan 480 sayfalık eser, bütün bu üstün özellikleriyle, yurt çapında başlatılabilecek yaygın bir eğitim kampanyasının kaynak kitabı olacağa benziyor.

İrfanDunyamiz.com

Tavsiye Kitaplar ↗

Tavsiye kitap listemize ulaşmak için tıklayın.

Seçme Şiirler ↗

Seçkin şairlerin en güzel şiirlerini okumak için tıklayın.

Şunlara Gözat

Gönül eri bir paşa Mehdi Sungur…

İlim Yayma Vakfı’nın irfan hizmetlerinden olan “İlim Yayma Vakfı 50 YILDA 50 VAKIF İNSAN” adlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.