Emin Saraç hoca, Erbakan hoca için ne demiş?

Ülkemizin yetiştirdiği en büyük alimlerden merhum Emin Saraç Hocaefendi, 2012 yılında yapılan bir anma merasiminde, yeni nesillerin mutlaka tanıması gereken büyük dava adamı merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hoca hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

“Es selamu aleykum ve rahmetullah ve berekatuh. Üstadımız veya asrımızın mürşidi diyebileceğimiz bir zatın şahidiyiz ki kendilerini daha gençlik çağından itibaren, kendilerinden istifade ettiğimiz hocalarımızın yanında gördük. Kardeşi Kemalettin Bey ile beraber Fatih Camiinde Hüsrev Efendi’nin etrafında idiler.

Son anına kadar aramızda ciddi bir muhabbet devam etmiştir. Allah gani gani rahmet eylesin. Bu muhterem beyefendi asrımıza hakikaten büyük bir ufuk açmıştır.

Onun şu sözü onun hayatının da fikrinin de bir hülasasıdır: “Hak yol İslam yazacağız” vecizesiyle tanınmıştır. Türkiye’nin karanlık devresinden sonra hak yolun İslam olduğunu ispat etmek için çalışmıştır ve bu şekilde hüsnü hatime ile vefat etmiştir.

Onun cenaze günündeki Ümmet-i Muhammed’in büyük bir kalabalıkla şahitlik etmesi onun hüsnü hatimesine şahittir. Biz dünyada iken birbirini seven insanları inşallah Ceneb-ı Hak beraber haşreder, onu niyaz ediyoruz. “

Aydın Başar/ İrfanDunyamiz.com

EMİN SARAÇ HOCA İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Gönül Dünyamız ↗

Gönül insanlarına dair bam telinize dokunacak yazılar okumak için tıklayın.

İrfan Mektebi ↗

Sevdirici, müjdeleyici üslupla yazılmış hayata dair yazılar okumak için tıklayın.

Şunlara Gözat

Gönül eri bir paşa Mehdi Sungur…

İlim Yayma Vakfı’nın irfan hizmetlerinden olan “İlim Yayma Vakfı 50 YILDA 50 VAKIF İNSAN” adlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.